2010 UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı

Seramik, banyo ve mutfak sektörünün marka fuarı UNICERA, her geçen yıl artan hızla gelişiyor ve büyüyor. 1 milyar dolar üzerinde ihracat hedefi ile yıldan yıla büyüyerek güç kazanan seramik sektörünün en geniş katılımcı profiline sahip fuarı olma özelliğini taşıyor. Ortadoğu, Orta Asya ve Balkanlar’ın önemli seramik alıcı ve satıcılarının buluştuğu, büyük ticari potansiyele sahip UNICERA, dünyanın diğer bölgelerinde de adını duyurmayı başardı.Unicere Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nın 22. buluşması için hazırlıklar büyük bir coşku ve heyecanla devam ediyor. Türk Seramik Sektörü’nün yılda bir kere buluştuğu, sektörün en yeni ürün ve teknolojilerinin tanıtıldığı UNICERA, 1988 yılından bu yana her yıl Nisan ayında, İstanbul’da gerçekleştiriliyor. TÜYAP Fuarcılık A.Ş., Türkiye Seramik Federasyonu ve TİMDER Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği işbirliği ile planlanan UNICERA, bu yıl 07-11 Nisan 2010 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi – Büyükçekmece / İstanbul’da hazırlanacaktır.

Dünya üreticileri arasında üretimde 7. ve ihracatta 5. sırada bulunan seramik sektörü üreticilerinin buluşacağı UNICERA Fuarı kapsamında, seramik kaplama malzemeleri, vitrifiye ürünler, havuz, sauna, armatürler, banyo ve mutfak mobilyaları ve aksesuarları ve bunlarla ilgili yayınlar sergileniyor. Dünya pazarında üretim kapasitesi, dış satım, özgün ürünler ile önemli bir üstünlük sağlayan Türk Seramik sektöründeki övünç verici gelişmeler UNİCERA’nın uluslararası arenada ajandalara kayıt edilmesini sağlamıştır.

Sektör gelişimine paralel olarak gerçekleşen büyümeye, tüm tarafların azami katkı sağladığı UNICERA, nihai tüketici ve profesyonel kullanıcı istekleri ile üreticilerin ürün geliştirme yeteneklerine ivme kazandırıyor. Geçtiğimiz yıllarda büyümenin yanı sıra kalite ve yenilikçi tasarımları ile önemli başarı kaydeden Türk seramik sektörü, modern üretim teknolojileri kullanılarak üretilen ürünler ile iç pazar talebini karşılamanın yanı sıra önemli ölçüde ihracat da gerçekleştirdi. Ülke ekonomisi için önemli istihdam ve katma değer sağlayan Türk seramik sektörü, bitmiş ürün ihraç etmenin yanı sıra geliştirdiği tasarımlar ile rekabette de öne geçerek dünya seramik sektöründe söz sahibi olmaya devam ediyor.

İlk olarak bundan 23 yıl önce 1987’de “Banyo, Seramik, Mutfak Fuarı” adı altında İstanbul Sergi Sarayı’nda 3.500 metrekarelik alan üzerinde düzenlenen UNICERA Fuarı’na, 28’i yerli, 14’ü yabancı toplam 42 firma katılmış, 8.500 kişi de ziyaret etmişti. 2009 yılındaki UNICERA Fuarı’nı ise 11 ülkeden toplam 162 firma ve temsilcilik katılım sağlamış, 63 ülkeden 40.000 kişi ziyaret etmiştir.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yer alan 7 salonda 40 bin metrekarelik kapalı alan üzerinde ziyaretçiler, çağdaş yaşam tarzına uygun tasarımlarla, teknolojiyi buluşturan yeni ürünleri görme şansına sahipler. Tasarımcı, üretici firma, tüketici, dış alımcı, ürün ve ustaların bir araya geldiği UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı yalnızca ticari açıdan değil; iletişim, bilgi ve kültür platformu olarak da büyük önem taşıyor.

UNICERA 22. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda Türkiye Seramik Federasyonu’nun; sektöre ilişkin sanat, bilim, sanayi, teknoloji, tasarım, uygulama ve Ar-ge gibi çeşitli konularda öne çıkmış kişi ve kurumlara verdiği ve geleneksel hale gelen “Seramik Onur Ödülleri” de sahiplerini bulacak.

Ücretsiz davetiye ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir