Bahçe mobilyaları modelleri

bahçe mobilyaları
Bahçe mobilyası olarak yapılan masa ve sandalyelerde rahatlık ön plana çıkarılmıştır. Sandalyeler koltuk biçimli geniş ve minderli rahattır. Bahçelerde uzun yemeklerde, sohbetlerde rahatça oturulur. Bu mobilyaların dahilinde yer alan açılıp kapanan masa ve sandalyeler de çok kullanışlıdır. Sürekli dışarıda kalmasını istenilmeyen mobilyalar katlanıp küçülerek her yere sığdırılabilir.Bahçe mobilyaları dış mekan larda kullanılan, oturma grupları veya yemek gruplarıdır. Evlerin bahçelerinde kullanıldığı gibi, restoranların dış mekanlarında da yaygın olarak görülür. Her mekana uygun çeşitli boyutlarda üretilen bahçe mobilyaları farklı malzemelerden tasarlanır. Bambu sağlam, dayanıklı ve dekoratif bir bitkidir. Bambu malzeme mobilya yapımında sık kullanılır. Bambu buğdaygillerden olan bir bitkidir. Neme ve darbelere dayanıklı bir malzemedir. Birbirine bağlama usulüyle yapılan mobilyalar model model yapılır.

bahçe mobilyaları (1)

Oturma grupları bahçelerde rahatça kullanılan mobilya türüdür. Tek, iki ve üç kişilik koltuklardan oluşan oturma grupları rattan, bambu veya ağaçtan yapılan ama üzerlerinde rahat minderler olan tasarımlardır. Büyük veya daha küçük boyutlu koltuklar mekanın yapısına göre seçilir. Kollu veya kolsuz çeşitli modellerde koltuklar üretilmektedir. Balkonlarda, bahçelerde rahatlıkla kullanılır. Genelde oturma gruplarının takımı olarak aynı malzemeden bir sehpa da olur.

bahçe mobilyaları (2)

Dış mekanlarda havuz kenarlarında, deniz kenarlarında veya bahçelerde kullanılan şezlonglar ve koltuklar , minderli ve geniş tasarımlardır. Koltuklar tek olarak da kullanılır veya bir sehpayla işlevleri artar. Arkası yatabilen, ayak uzatma yerleri olan şezlonglar güneşlenirken veya dinlenirken rahatça uzanılabilen mobilyalardır. Havuz kenarlarında, deniz kenarlarında ve bahçelerde sık görülür.

bahçe mobilyaları (7)

Salıncaklar da bahçelere hoş dekoratif bir hava veren ve oturulduğunda keyiflendiren mobilyalardandır. Üzeri güneşlikli olan salıncaklar minderle kaplı ve geniştir. Bunlar dışında ahşap bir gövdeye bağlanan hamaklar da bahçelere güzellik katar. Bazı yerlerde tercih edilen ekonomik açıdan daha uygun plastik masa sandalye takımları da mevcuttur. Bunlar plastikten üretilen üzerlerine minderle konforlu duruma getirilebilen mobilyalardır. Şezlonglar, masa ve sandalyeler plastik ürünlerdendir.

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir