Boya Badana Kartonpiyer Ustası Tavsiyemiz

duvar-zımpara Eğer evini boyatacak, kağıt kaplatacak ya da kartonpiyer, kemer yaptıracak varsa Ali usta ve ekibi bu iş için biçilmiş kaftan. 16 kalem iş yapan Ali usta hem pratik hem de düzgün iş çıkarıyor, arkasında iş bırakmıyor hatta giderken süpürge bile açıp üstten bir temizliğini bile yapıyor. Yanında çalışan çocuklar bile herşeyi çabucak ve temiz yapıyorlar. İlk geldiğinde evi disiplinli bir şekilde naylonla kaplayıp eşyaları ortaya taşıdılar, üstlerini de düzgün bir biçimde kirlenmesin diye naylonladılar, giderken de hepsini güzelce toplayıp, eşyaları yerlerine yerleştirdiler.

Ali  usta, azimli, çalışkan, anlattığına göre kendini devamlı yenileyen biri, ayrıca 22 senedir bu işi yapıyor. Bu sedef desenli baskı boya İtalya’da üretilen ve Türkiye’ye geleli bir sene olan çok yeni bir teknik. Ustamız İstanbul’a firmaya gidip bu sedef desenli boyanın 1 ay eğitimini almış ve evlere daha yeni yeni yaptıkları çok değişik bir o kadar da güzel duran bir çalışma, dediğim gibi önceleri tereddüt etmiştik ama bize göstermek için balkonu boyayınca hayran kaldık. Görünüşte duvar kağıdı gibi duruyor, hava alan, temizliği kolay olan ve görünüşü de harika olan bir boyama tekniği. Öncelikle hazırlanan duvara asıl renkteki boyası sürülüyor, boyanın üstüne de desen çıkarabilen değişik aparatı ile kendi rengine uygun simli boya sürülüyor. Ayrıca bu boyanın bir güzel özelliği de çabucak kuruyor, bir tarafı yaparken diğer tarafın işi hemencecik bitiyor. Çok değişik ve güzel bir uygulama, evini boyatan herkese hem ustamı hem de bu desenli boyayı tavsiye ederim. Ustamın ismini ve telefon numarasını vereyim, belki sizlere ya da çevrenizdekilere lazım olur yada kısaca Ali ustaya kendi sitesinden de ulaşabilirsiniz http://www.kartonpiyer.gen.tr

, , , ,
2 comments to “Boya Badana Kartonpiyer Ustası Tavsiyemiz”
  1. Ankara’da bulunana bir yer bilgisi verebilirmisiniz? Çatı katının tavanını ve pencerelerini beyaza boyatmak istiyorum.

  2. Her türlü boya işleriniz garantili ve itina ile yapılmaktadır.
    Saygılarımla.
    Ümit Çankaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir