Çatı Su Yalıtımı Su İzolasyon nasıl yapılır ?

Teras ve çatılarda su yalıtımı su izalasyonu en büyük sorunlardan bir tanesidir. Bu sorunla mücadele etmek için bir çok yöntem vardır. Sizlere en etkili yöntemleri anlatarak işe başlayacağız. Su izolasyonu ürün grubunda gerçekleştirdiği atılım ile çalışmalarını hızlandıran Kalekim, sunduğu 5 yeni ürün ile yapılardaki tüm su izolasyonu sorunlarına teknik ve ekonomik olarak en uygun çözüm önerilerini sunuyor. Ekstra elastik, UV dayanımlı poliüretan su izolasyon sistemi İzoPur, özellikle UV ışınlarına maruz kalan çatı, teras ve balkonların su izolasyonu için öneriliyor. İzoPur?un suya ve dona dayanımlı olması, güneş ışınları altında esnek yapısını yitirmemesi, uygulandığı yüzeyde ek yeri olmaması, solmaması ve tebeşirleşmemesi çok uzun ömürlü bir su izolasyonu sağlıyor.

Diğer yandan İzoPur, poliüretan köpük yalıtımlarının korunması ile köprü ve benzeri betonarme yapıların izolasyonu ve korumasında da kullanılıyor. Sistem İzoPur P poliüretan astar, İzoPur poliüretan su izolasyon malzemesi ve İzoPur C son kat kaplamadan oluşuyor. İzoPur Trans ise İzoPur ile aynı özellikleri taşımasının yanı sıra şeffaf olması sayesinde seramik, cam, cam tuğla, doğal taş, ahşap ve bambu yüzeylere uygulanabiliyor ve özellikle seramik, granit ve mermer gibi parlak malzemelerle kaplı balkon ve terasların su izolasyonunda kullanılıyor. Böylece su geçirmekte olan teras ve balkonlarda mevcut kaplamayı kırıp yenisini döşemeye ihtiyaç kalmadan ve mekânın dekoratif özelliğini bozmadan su izolasyonu sorunları çözülüyor.

Sistemi oluşturan ikinci malzeme olan İzoPur Trans P ise emici olmayan cam ve seramik yüzeylerdeki kir ve yağ kalıntılarını temizliyor ve İzoPur Trans?ın bu yüzeylere mükemmel bir şekilde yapışmasını sağlıyor. Elastik, iki bileşenli ve bitüm emülsiyon esaslı su izolasyon malzemesi İzoBlok 2K, özellikle sürekli toprak altında kalan ve su ile temas eden temeller, perde duvarlar, istinat duvarları ve bodrumlarda kullanılıyor. Beton, taş, tuğla, briket, sıva ve şap gibi tüm mineral yüzeylere mükemmel yapışıyor, esnek ve eksiz bir su izolasyonu sağlıyor. Fırça veya mala ile kolayca uygulanabilen İzoBlok 2K, 4 milimetre kalınlıkta 7 bar su basıncına dayanabiliyor ve su bazlı olduğundan iç mekanlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Çimento esaslı, kristalize su izolasyon harcı Penetron®, eski ya da yeni, yapısal olarak sağlam tüm beton yüzeylerin negatif ve pozitif yönden su izolasyonunda kullanılıyor.

Kullanım alanları çok geniş olan Penetron® bodrumlar, temeller, perde duvarlar, yüzme havuzları, su depoları, kanalizasyon ve atık su arıtma tesisleri, tüneller, köprüler ve asansör kuyularında negatif ve pozitif yönden uygulanabiliyor.

Betondaki kapiler boşlukları ve 0,4 milimetreye kadar rötre çatlaklarını oluşturduğu kristaller ile doldurarak su izolasyonu sağlayan Penetron®, uygulandığı yapılarda negatif ve pozitif su basıncına karşı mükemmel dayanım sağlıyor.

Hızlı Priz Alan Su Tıkama Harcı:

Su geçirimsiz, hızlı priz alan, çimento esaslı su tıkama harcı İzoStop, aktif su kaçaklarını birkaç dakika içerisinde önlüyor.

Bodrumlar, temellerdeki perde duvarlar, betonarme su depoları ve beton borulardaki basınçlı veya sızıntı halinde gelen aktif su kaçaklarının izolasyon öncesi durdurulması ve tıkanmasında etkin ve hızlı çözüm sağlayan İzoStop, boru ve kablo geçişleri ile kalıp içindeki gergi demiri boşluklarının doldurulması ve izolasyonunda da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir