Çatıdaki Yağmur Suyunu inderme sistemleri

14yagmur indirme sistemleriKar yüklerine karşı yüksek mukavemete sahip olan dere kelepçelerinin boyutsal hassasiyeti ve tasarımı, yağmur oluğunun deforme olmadan rahat bir şekilde genleşmesine olanak sağlıyor. Ayrıca çatı kaplamasının altına girme zorunluluğunu ortadan kaldıran alından montaj özelliği uygulama esnasında önemli avantajlar sağlıyor. Oluk ve iniş borularına ait bağlantı parçaları, birleşim sırasında kusursuz bir bağlantı sağlarken aynı zaman da estetik görünüme yüksek değer katıyor. Ovation yağmur indirme sistemleri termal şoklara, UV ışınlarına korozyona, asitlere, şiddetli fırtınalara, mekanik darbelere ve kırılmaya karşı gösterdiği üstün dayanım özellikleri sayesinde, sıcak ve soğuk iklim koşullarında güvenle kullanılabilecek ideal bir çözüm sunuyor.

Sisteme ait tüm parça ve aksesuarlar, yüksek kalitedeki Catimax malzemesinden üretiliyor.

yagmur indirme sistemleri (1)

Contasız pvc yağmur oluğu olan Nicoll yağmur olukları, titiz bir tasarıma sahip, genleşmeli iniş hazneleri sayesinde istenmeyen genleşme problemlerini ortadan kaldırıyor. Ovation iniş haznelerinin akış konisindeki özel nervürler, suyun hızını keserek optimum bir su debisinin boşaltılmasına olanak sağlıyor. Ovation serisinin sektöre kazandırdığı diğer bir yenilik ise, yağmur iniş borularında bir ilk olan oval kesitli boru tasarımı. Nicoll , 50 yıllık deneyimiyle geliştirdiği oval iniş boruları ve aksesuarları, dikkat çekici bir tasarıma sahip. Serinin tüm oluk profilleri, oluklarda kaza ile bir taşma olması durumunda suyu öne doğru akıtacak şekilde tasarlanmış olup bu da konutun korunmasına katkıda bulunan önemli bir ayrıntı olarak öne çıkıyor.

yagmur indirme sistemleri (2)

Yaprak Bariyerinin Sisteme Sağladığı Avantajlar
– Tüm saçak tipleri için uygunluk,
– Tespit gerektirmeyen kolay montaj,
– Üstün dayanıklılık ve emniyet standartları,
– Estetik görünüm,
– Patentli profil geometrisi.

Nicoll Yağmur indirme sistemlerinin Türkiye temsilciliğini yapan Degora, çatı planlarında oluşabilecek, alışagelmiş 90 dereceden farklı açılardaki köşeler için de ekstra hizmet sunuyor. Yatay ve düşeyde veya her ikisinde birden oluşabilecek köşe birleşim detayları için özel çözümler üreterek mimarlarımızın özgür tasarımlarına destek veriyor.

İki farklı boyut ve 8 değişik renk alternatifiyle gelen Ovation yağmur indirme sistemi, estetik ve işlevselliği bir araya getirerek, mimarlara, mühendislere, uygulayıcılara ve bina sahiplerine, yeni işlevsel ve teknik perspektifler sunuyor.

yagmur indirme sistemleri (3)

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir