Çocuk odası modelleri & takımları

cocuk-odasi-modelleriEvlerimizin neşesi, yuvaların ışığı çocuklarımızdır. Anne babalar, en iyi kıyafeti, en güzel ayakkabıyı nasıl ki çocukları için istiyorsa, şüphesiz çocuklarının odalarının da en güzel çocuk mobilyaları ile donatılmasını isteyeceklerdir. Özellikle son yıllarda çocuk mobilyası sektöründeki satışlarda artış gözlenmiştir. Ülkemizdeki ekonomik anlamda yaşanan zor günlere rağmen mobilyacılık sektörü bebek ve çocuk mobilyalarında yüzleri güldürmüştür. Bunların sebepleri ise anne ve babaların (bazense aile büyüklerinin) çocuklarına hep en iyilerini layık görmeleri, çocuklarının isteklerini geri çevirememeleridir.

cocuk odası modelleri

Ayrıca toplumumuzun yapısındaki değişmelerde de çocuk mobilyalarına ilgi ve gerekliliği arttırmıştır. Büyük anne, büyük baba, anne, baba ve çocuklardan oluşan aile üyeleriyle birlikte aynı evde yaşama durumu olan geniş aile yapısından, anne, baba ve çocuklardan oluşan çekirdek ailenin yaygınlaşması, çocuk mobilyası sektörünü yaygınlaştırmıştır. Çekirdek ailelerde her ferdin ayrı odaya sahip olması, çocukların odalarına, kendilerine, ihtiyaçlarına özgü mobilya modellerini doğurmuştur.

cocuk odası takımları

Çocuk için kendi odası, onun özel dünyasıdır, kendi evidir. Bu yüzden çocuk mobilyalarında değişik çocuk zevklerine göre hazırlanmış renklerde, desenlerde, boyutlarda ve biçimlerde mobilyalar hazırlanarak, çocukların ve ailelerin zevklerine sunulmuştur. Ayrıca fiyat olarak da boyutlarına, çeşitlerine göre değişiklik göstermekle birlikte ailelerin zevklerine, keselerine uygun olarak çocuk mobilyaları bulmaları hiç de zor olmayacaktır. Daha önce yazdığımız çocuk odası dekorasyonu ve çocuk odası aydınlatması yazılarınıda okumanızı tavsiye ederiz.

, , ,
One comment to “Çocuk odası modelleri & takımları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir