Duş başlığı modelleri

Duş başlıklarının, su tasarrufu, kireç önleyici özelliği veya normal akışın yanı sıra, vücudu rahatlatan masajlı, köpüklü, birden fazla fonksiyonlu gibi seçenekleri vardır. Duş başlıklarındaki kireç kırıcı özellik kolay temizlenebilmesini sağlar, içinde bulunan süzgeç suyla gelen yabancı parçaların geçişini önler. Eğer non-toxic malzemelerden üretilmişse sağlık açısından bir sorun teşkil etmez. Bazı duş başlıkları antioksidan özelliği taşır. Şehir suyunda bulunan ve çeşitli bakterileri öldürmeye yarayan klorun aşırı derecede olması, insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Duş yaparak saç ve derimizin maruz kaldığı klorun etkisini azaltmak için özel antioksidan duş başlıkları kullanılabilir. Kloru %99 azaltan başlıklar, sudaki kirlenmeyi de temizleyebilir. Filtre ve kartuşları değiştirilebilirdir.

Günümüzde suyun önemi arttığı için, su tasarrufu sağlayan duş başlıkları tercih edilmeye başlanmıştır. Klasik Dus Basliklari dakikada ortalama 15-20 litre su tüketir. Ancak su tasarrufu sağlayan düşük akımlı başlıklar, dakikada 5-10 litre civarında su tükettiği için oldukça fazla su tasarrufu sağlanabilir. Bu duş başlıklarının on yıllık kullanımı sonucunda yaklaşık olarak 70.000 litre su tasarrufu sağlanabilir. Bir evde yılda ortalama 200.000 litre su tüketilir ve bunun üçte birini duş alırken harcarız. Su tasarrufu sağlayan başlıkların kullanımıyla bir evin yıllık ortalama olarak 45 olimpik büyüklükte yüzme havuzu dolusu su tasarrufu sağlaması mümkündür. Duş başlıklarında da yeni ve yaratıcı tasarımlar oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Bunlardan birisi de soğuk ışıklı duş başlıkları dır. Suyun basıncıyla çalışan, soğuk su akarken mavi, sıcak su akarken kırmızı ışık çıkaran duş başlıkları, tasarımın gittikçe önem kazandığını gösteriyor.

Duş başlıklarının temizliği düzenli olarak yapılmalı, filtreleri değiştirilmeli ve basınçlı sıcak su ile 30 dakika süreyle yıkanmalıdır. Duş başlıkları ve musluklardan kaynaklanan bazı bulaşıcı hastalıklar tanımlanmıştır. Bakteri ve virüsler bu bölgelerde çoğalırlar. Bu yüzden bu bakımların yapılması önemlidir. Yüksek riskli yerlerde duş başlıkları ayda bir çıkarılmalı ve klor çözeltisinde dezenfekte edilmelidir.

Banyo Aksesuarları Duş Başlık Çeşitleri

  • Yağmur Akışlı Duş Başlığı,
  • Sıva Altı Tavana Montajı Yapılan Duş Başlığı,
  • Normal Akışlı Duş Başlığı,
  • Kireç Kırıcılı, Filtreli Duş Başlığı,
  • El Duşu Takımı,
  • Sürgülü Takımlar,
  • Sürgülü El Duşu Takımları,

Diğer Modeller

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir