Duşakabin alırken nelere dikkat etmeliyiz.

Banyoda duşakabinin keyfi bambaşka. Ama dikkat edin duşakabin alıp banyoda keyif yapayım derken başınıza dert almayın. Yılların başyında piyasaya çıkan duşakabinler, aradan geçen zaman içinde gelişti, güzelleşti.

Gelişen tekonolojiye ayak uyduran üretici firmalar birbirinden marifetli duşakabinleri piyasaya sürdüler.

Şimdi piyasada, müzik çalan, suyun sıcaklığını otamatik olarak ayarlayan, 20 ayrı noktadan basınçlı su pürkürten, havalandırmalı, telefonlu çok hünerli, kompakt duşakabinler satılıyor.birbirinden güzel, birbirinden marifetli duşakabinler çok ama maalesef ‘dandik’ duşakabinler de var.

Duşakabin üreten sayısı 250’yi geçtiği için sektörde kıyıcı ve kırıcı bir rekabet gözleniyor. Pek çok firma rekabette öne çıkabilmek için fiyat kırıyor. Fiyat kırınca da maliyeti kurtarmak için kaliteden taviz vermek gerekiyor. Fiyatları 100 YTL’ye kadar geriledi ama hem kalite çok düştü hem de satış sonrası servis hizmetleri verilmez oldu. Merdiven altı dediğimiz kayıt dışı çalışan ve kalitesiz üretim yapan firmaların üzdüğü tüketici sayısı çoğaldı.
Piyasada 250’den fazla firmanın yılda 400 bin adet duşakabin ürettiği tahmin ediliyor. 100 YTL’den başlayan fiyatlar 5 bin YTL’ye kadar çıkıyor. Son teknolojiler kullanılarak, darbelere dayanıklı panel kullanılarak yapılan kaliteli mallar, ince ve dayanıksız panel ve aliminyumdan yapılan ucuz duşakabinlerle rekabet edemiyor. Piyasada ucuz ve kalitesiz mal, iyi malın önüne geçiyor.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir