Duşakabin sorunlarınız ve sorularınıza çözümler

dusakabin modelleri Değerli ziyaretçilerimizden gelen duşakabin hakkında merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını ve duşakabin sorunlarınızın çözümünü bu yazıda elimizden geldiğince cevaplamaya çalışacağız. Aşağıdaki sorulara ek olarak duşakabin ile ilgili her türlü sorularınızı aşağıdan yorum olarak gönderebilirsiniz.

Fitilli duşakabin mi yoksa silikonlu duş kabini mi daha iyidir?
Duşkabininin fitilli ya da silikonlu olmasının size kazandırdığı pek bir avantaj yoktur. Çünkü uygulanacak olan duşakabinin panel bölümleri fitilli olsa bile kabini yanlarda fayanslara ve aşağıda küvet üzerine sabitlerken ve izolasyon yaparken yine silikon kullanılacaktır.Burada önemli olan kabininiz silikonlu bile olsa silikonun kaliteli hammaddelerle üretilmiş silikondan olmasıdır.

Aldığım duşa kabinin kayar panelleri sık sık yerinden çıkıyor, bunun sebebi ne olabilir?
Duşakabin kayar panellerinizin yerinden çıkmasında önemli faktör tekerleklerin yıpranmasıdır. Tekerleklerin yıpranmasındaki önemli sebep ise duşakabin tekerleğinin göbek ve dış kısmının kalitesiz malzemeler ile üretilmesidir. Göbek kısmı pirinç malzeme ile dış kısmı ise derlin adını verdiğimiz malzeme ile yapılırsa duşakabin kayar panelleri daha dayanıklı olacaktır. Özellikle tekerleğin dış kısmı sıradan plastik ile yapılırsa çabuk yıpranır hatta kırılır.

Aldığımda yoktu ama hiçbir şey yapmadığım halde duş kabinimin camları zamanla kendi kendine çatladı. Bu neden olabilir?

Duşakabininizin camları eğer polistren (Halk arasında mika cam ya da plastik cam da deniliyor) malzeme ise desen verilirken,imalat esnasında ya da nakliye esnasındaki yanlış uygulamalar camın üzerinde yarım ya da bir milimetre ölçülerinde çok küçük çatlamalara sebebiyet verebilir ( Duşakabin camı üreticisi firmanın üretim ve hizmet kalitesi önemli etkendir) İşte bu gözle görülemeyecek kadar küçük çatlaklar,zaman içinde banyo ortamında yaşanan ani sıcaklık değişikliklerinden kaynaklanan ani genleşip büzülmeler nedeniyle büyük kırıklar haline gelir.

Yaptırdığım duşakabinin profillerindeki boyalar iki üç yıl gibi kısa bir sürede atmaya başladı bu neden olabilir?

Banyo Kabininizin boyalarının atmasında etken olan iki önemli faktör vardır. Birincisi tabiki almış olduğunuz duşakabindeki profillerde uygulanan alüminyumun kalitelisidir. Kabininizin profil aksamında kullanılan aluminyumun içindeki yabancı madde oranı oksitlenme süresini etkiler.Yani hurda bile olsa alüminyumun yeniden işlenmesi esnasında uygulanan prosedür, profillerin üzerine uygulanan boyanın kalkması ya da kalkmaması konusunda önemli bir etmendir.Bir diğer önemli faktör de duşa kabininizin profillerine uygulanan boyanın kalitesidir.

Temper camlı duşakabin olduğu halde duşakabinim çok kireç lekesi tutuyor, ne yapabilirim?

İster temper duşakabin olsun isterse polistren camlı duşakabin olsun yaşadığınız şehrin su sertliği ile paralel olarak duşakabin mutlaka kireç tutar.Her ne kadar bazı satıcılar ”üzerine özel bir kimyasal uyguluyoruz bizim duşakabinimiz su tutmuyor” dese de uygulanan o işlem etkisini kaybettikten sonra mutlaka kireç tutacaktır. Bu durumda bizim tavsiyemiz.Küçük bir çeksil ile her banyo dan sonra kabininizin camlarını sıyırıvermek olacaktır.

Duşakabin modelleri için tıklayınız
,
2 comments to “Duşakabin sorunlarınız ve sorularınıza çözümler”
  1. Merhaba,
    Sunshower Dusakabin ürünüyle ilgileniyorum, hala çizim ve tasarı aşamasında olan projem de uygulamak istiyorum bu nedenle dusakabin ölçülerine veya teknik çizimlerine ihtiyacım var.
    Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir