İğne Bacaklı G4 Led Ampüllerle enerji tasarrufu sağlayın

Avilerde genellikle kullanılmakta olan g4 duylu iğne baklı halojen ampüllerin bir tanesi yaklaşık olarak 20 ile 50 watt arasında enerji harcarlar bu normal bir değer gibi gelebilir fakat bir avizede ortalama 10 adet halojen ampül olduğunu düşünürsek sadece tek bir avize 200 ile 500  watt arasında elektrik harcarlar ve benim gibi sizinde salonunuz büyükse 2 tane avize ile aydınlatma sağlamak zorunda kalırsınız ki buda 1000 watta tekabül eder buda yüklü ekektirik faturaları ile daha çok haşır neşir olmanıza gerektirir.

Peki Çözümü nedir ?

Ben sizin yerinize araştırarak en ekonomik ve en ucuz çözümü buldum. Şişme yaslanın arkadanıza ve dikkatlice dinleyin.  Piyasada satılan halojen ampüller çok ısı yayarlar ve çok ısındıklarından dolayı çabuk biterler.  Piyasada her yerde bulunmazlar ve pahalıdır.

Bildiğiniz gibi teknoloji her geçen gün hızla ilerliyor ve led teknolojisi aldı başını gitti. Yeni çıkan iğne bacaklı g4 duylu led ampüler kullanarak %90 enerji tasarrufu elde etmeniz münkün. 1 tane led ampül 2 watt elektrik harcamaktadır. 50 watt bir ampülün 25 de biri enerji harcayarak aynı lümen ışığı elde etmeniz mümkün ve fiyatlarına neredeyse aynı.  Ben tüm ampülleri lede çevirerek sadece 2 ayda yaptığım tasarrufla ampüllerin parasını 50 tl yi fazlasıyla çıkardık aylık olarak 30-40 tl arasında faturamda düşüş oldu sizlere tavsiyem biran önce led ampüllere geçin.

Piyasada en ucuz bulabileceğiniz site aşağıdan bakabilirsiniz ben araştırdım daha ucuzunu bulamadım ve aldım çok kaliteli ve oldukçada iyi aydınlatıyor.

www.bitmezki.com/led

 

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir