Modern Yenilikçi Duş Sistemleri


Yeni nesil modern ve yeni çağın ihtiyaçlarına gereksinimlerine cevap veren duş sistemleri. Yüksek yoğunluk oranı ile (yaklaşık yoğunluk 80 kg/m³) son derece dayanıklı. Tekerlekli sandalye ile rahatça ulaşılabilir ve yoğun yüklerde problem yaratmayan yapıya sahip. Sadece bir günde seramik kaplanması sayesinde fayansçı ve tesisatçı arasındaki karşılıklı bağımlılığı ortadan kaldırır. Yalıtım eteği levhanın üzerine önceden yerleştirildiğinden malzeme ve işçilikten tasarruf sağlar. Uygulanacak alanda 90°’lik düzgün köşe şartı aranmaz. Kolaylıkla kesilerek mevcut köşelere ve duvarlara uygun hale getirilebilir. Levhanın, çeşitli ölçü ve tiplerde oluşu sayesinde her tür banyoda rahatlıkla uygulanabilir.
dusakabin modelleri
Duş levhası yüksek yoğunluklu EPS veya XPS strapordan imal edililiyor. EPS veya XPS strapor; enjeksiyon sistemiyle basılan veya küp bloktan kesilip özel makinelerde üst yüzeyine eğim verilmek suretiyle imal ediliyor. Duş levhasının ortasında süzgeç deliği bulunuyor. Duş levhası üst yüzeyi, süzgeç deliğine doğru 2°’lik açı ile eğimli. Duş levhasının üst yüzeyine özel yapıştırıcı vasıtasıyla su yalıtım örtüsü yapıştırılıyor. Süzgeç gövdesi, süzgeç başlığı, koku önleyici ve ızgaradan meydana gelen yandan çıkışlı tesisat süzgeci, duş levhası ortasındaki süzgeç deliği, iç yüzeyine gömülü şekilde. Duş levhası üzerinde tesisat süzgeci veya linear duş ızgarası kullanılabiliyor.

Duş sisteminin özellikleri nelerdir ?

– Kendinden yalıtımlı. Duş mahalli alanı kadar şap ve yalıtım kalemlerinde, hem malzeme hem de uygulamasından tasarruf sağlar.
– Kendinden eğimli ve çok kolay monte edilir. Bu sayede seramik uygulamasını kolaylaştırır.
– Kendinden eğimi (2°) ve yüksek debisi (1lt/sn) sayesinde duş alanının dışında kalan alanlar kesinlikle ıslanmaz.
– Banyo küveti veya duş teknesi, malzemesinden ve montajından tasarruf sağlar.
– Banyonun estetik görünümünde, küvet ya da duş teknesi gibi bütünlüğü bozucu bir görüntü oluşturmaz.
– Levhanın yüksekliği 60 mm’yi geçmediği için düşük kotlu döşemelerde montaj kolaylığı sağlar.
– Uygulanacak alanda 90°’lik düzgün köşe şartı aranmaz, kolaylıkla kesilerek mevcut köşelere ve duvarlara uygun hale getirilebilir.
– Tesisat borusu ile koku önleyici, sistemin içine gömülü ve ilave montaj işçiliği gerektirmez.
– Levhanın içine gömülü alt tasa oturan başlık 360° dönebilir ve bu sayede, seramiğe uygun olarak kolayca ayarlanır.
– 304 kalite paslanmaz çelik olan süzgeç ızgarası, banyo ankastresi, duş takımları ile mükemmel ve estetik bir görünüm sağlar.
– Küvetten, duş teknesinden çıkarken yaşlılar ve çocuklar için risk yaratan, ıslak zeminde kaymanın sebep olacağı kazaları ortadan kaldırır.
– Engelliler için kullanım kolaylığı sunar, çok yüksek yoğunluklu (80kg/m³) EPS/XPS’ten üretildiği için tekerlekli sandalye ile dahi girilebilir.
– Akrilikten imal edilen tekneler ya da küvetlerde görülen sararma problemi ile karşılaşılmaz.
– Levhanın, çeşitli ölçü ve tiplerde oluşu sayesinde her tür banyoda rahatlıkla uygulanabilir.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir