Mutfak Dekorasyonu nasıl olmalı ?

mutfak

Gelişen teknoloji sayesinde mutfaklar eskisine göre çok daha fazla elektronik eşya ile dolup taşmaya başladı. Bu durum özellikle mutfak dekorasyonunda ergonomiyi çözülmesi gereken çok önemli bir sorun haline getirdi. Özellikle de alanı dar, küçük bir mutfağınız var ise durum gerçekten zor olabiliyor. Bununla birlikte uzun süredir yapılan binalarda mutfaklar kayda değer bir büyüklüğe sahip artık. Kadınları sevindiren bu durum, mutfak dekore etmeyi de kolaylaştırdı. Mutfakta en büyük sorunlardan biri, varsa kombinin genellikle mutfakta olmasıdır. Kombili bir eviniz varsa mümkünse kombiyi mutfağa taktırmayın.

Eşyalarınızın mutfaktaki yerleşimini planlarken mutfakta yapacağınız işleri düşünün. Yemek yaparken her kadın aradığını elinin altında bulmak ister. Yemek yapacağınız noktadan yemek yaparken ihtiyaç duyacağınız tüm eşyalar en az çaba ile ulaşabilmelisiniz. Geniş bir mutfağınız olsa bile, yemek yaparken mutfağın bir köşesinden diğerine sürekli gidip gelmek zorunda kalmanız hoş olmayacaktır.

Mutfak dekorasyonu teknoloji ile birlikte önemlerini arttırmaya başladı. Mutfak dekorasyonu evin en önemli alanı olan mutfakları daha işlevsel ve daha çekici kılmak için büyük bir önem taşımaktadır.

İster ev hanımı olun ister çalışan hanım. Kadınların zamanının bir çoğu sevdikleri ve kendileri için lezzetli tatlar çıkarmak ve onları mutlu etmek için mutfakta geçmektedir. Dekorasyonuna en çok dikkat etmemiz gereken mekanların başını çekmekte mutfaklar. Mutfak dekorasyonunda her alanın değerlendirilip işlevsel halde kullanılmasına dikkat edilmelidir. Hem göze hem de kullanışa hitap etmelidir. Yemeğinizi yaparken de sunarken de zevk alarak yapmalısınız.

Mutfak dekorasyonunu yaparken mutfağınızın büyüklüğüne uygun renk seçimi yapmalısınız. Işığı az alan ve dar mutfaklarda açık rengi, aydınlık geniş mutfaklarda ker iki türü renk tercihini yapabilirsiniz. Feng shui felsefesine göre kırmızı mutfaklarda mutlaka kullanılması gereken renk.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir