Prefabrik Evlerin Avantajları nelerdir ?

Bu yazımızda Prefabrik Evlerin Avantajları nelerdir sizlere tek tek madde madde açıkalyacağız. Ülkemizde yakın geçmişte yaşanan depremlerle birlikte gündeme gelen prefabrik evler, son derece avantajlı yapılardır. Güvenli ve pratik olmalarından dolayı prefabrik evlere olan ilgi arttı. İstediğiniz her yere ve her şekilde prefabrik ev kurabilirsiniz. Prefabrik evlerin kısa zamanda kuruluyor olması ve çaba gerektirmemesi önemli bir tercih nedenidir.

Kolayca ısı ve ses yalıtımı yapılabilir ve yapı uzun ömürlü olur. Yangına, depreme ve kötü hava koşullarına dayanıklılık gösteren prefabrik evlerin bakımı ve onarımı da çok kolaydır. Taşınabilir olmaları en büyük avantajlarından biridir. İstediğiniz zaman herhangi bir hazır temel üzerine yeniden kurabilirsiniz. Günümüzde artık prefabrik evler her geçen gün daha estetik bir biçimde tasarlanıyor. Büyüklükleri ve tasarım sadece sizin hayal dünyanızla sınırlı. Çiftlik evi, lüks konut, yazlık, birkaç katlı, çatı katlı gibi birçok şekilde tasarlanan prefabrik evler resmi ya da özel kuruluş olarak da kullanılabiliyor.

Prefabrik Evlerin Avantajları

 • Kurulumu kolay ve pratiktir
  Fiyatları diğer evlerin yapımına oranla uygundur
  Sağlıklı ve güvenlidir
  Taşınabilir ve hazır temel üzerine kurulabilir
  Bakım ve onarımı kolaydır
  Uzun ömürlüdür
  Depreme karşı dayanıklıdır
  Çeşitli modellerde tasarlanabilir

Prefabrik ev fiyatları: metrekare üzerinden hesaplanır. Ortalama fiyatlar 280-40 TL arasında değişir. Örneğin 100 metrekarelik bir prefabrik evin maliyeti 67.000 TL’dir. Dilerseniz Kiralık Konteyner veren işletmeleri de tercih edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir