Rezervuar sifon klozet su kaçırıyorsa nasıl tamir edilir ?

Merhaba değerli okuyucular sizlere bu hafta aşağı yukarı bir çok kişinin banyosunda yaşadığı sorunun çözümünden bahsedeceğim. Klozetlerin üzerinde bulunan rezervuar (sifon) alındıktan yıllar sonra su kaçırmaya başlar. Bunun nedeni suyun parçalara verdiği zarar ve iç takımda sudan dolayı oluşan kirlenmeler ayarını bozmaktadır. Çözümü ise gayet basit. Şimdi sizlere nasıl tamir edileceğini anlatacağım. İlk önce rezervuarınızın içini boşaltıp sifona giden taharet musluğunu kapattıktan sonra klozetimizin kapanı açalı daha sonra güçlü bir temizliyici yardımıyla klozetin içerinini fırca yardımıyla temizledikten sonra su dökerek çıkan kirlerden arındıralım. Daha sonra taharet musluğunu açara suyun dolmasını sağlayalım. Yan resimde gördüğünüz sağdaki parça şamandıradır. Musluğun kapanmasına yarayan parça şamandırayı bir iki santim aşağıya iterek suyun daha erken kapanmasını sağlayabiliriz. Eğer şamandıra çok fazla zarar görmüşse yerine yarım litelik şaşal su şişesi takarak yine aynı işlemi görmesini sağlayabiliriz. Unutmayın her yıl milyonlarca ton su klozetlerimizden boşa akıp gitmektedir.

Piyasa satılan sifon içlerinin fiyatları 25 liradan başlamakta fakat bu sifon içlerinin hepsinde ilerleyen yıllarda sorun yaşanmakta. Ben 50 verdim fakat 2 yıl sonra su kaçırmaya başladı eğer kaliteli bir malzeme almak istiyorsanız sizlere önerim vitra marka alın fakat fiyatı biraz pahalı 120 lira. Yada ortasınız bir malzeme alarak bakımını kendiniz yapabilirsiniz. Sorularınızı aşağıdan yorum olarak sorabilirsiniz.

, , , , ,
15 comments to “Rezervuar sifon klozet su kaçırıyorsa nasıl tamir edilir ?”
 1. Pahalı ürün olarak vitra alındığı zamanda aynı sorun çıkıyor merak etmeyin evimizde ki sifon her sene su kaçırıyor.Gelen ustaların sifona hijnen ürünleri koymaz iseniz uzun süre idare eder dedikleri halde.

 2. benim sorunum klozete su dolarken iç kısmına su akıtıyor. yani çekme butonunu çekip suyu boşalttıktan sonra geri bıraktıgımda sanırım iyi kapanmadıgından su akıtıyor .ne yapmalıyım???????????

 3. benim sorunum klozete su dolarken iç kısmına su akıtıyor. yani çekme butonunu çekip suyu boşalttıktan sonra geri bıraktıgımda sanırım iyi kapanmadıgından su akıtıyor .ne yapmalıyım?

  Çözüm oldukça basit en alt kısımda bulunan keçeyi değiştirdiğinizde sorun ortadan kalkacaktır

 4. benim sorunum,içtakımını yeni aldım.taktım.ancak,musluğu açmadan su dolmuyor,kapatmayıncada su kesilmiyor.ayrıca sifonu çektikten sonrada klozetin içne su sızıyor.sizce ne yapmalıyım.ilginize şimdiden tşkrlrr.

 5. serrvis geldi işin içinden çıkamadı.beni aldı bir gülme hala gülüyorum sanırım kırıcam bu 5. servis çağırışım yarın yeniden gelicekler ve ben yine gülücem sanırım.sorunumu gelince su dolarken biyandanda boşaltıyo yukardaki sistem aşaı inmiyo yani takılma yapıyo tamir oluyo montaj bitiyo 2. deneme aynen devam sinirden gülmeye devam göya eski modelmiş 2 sene oldu beee herneyse sorun büyük ama ben ya kırıcam atıcam yada ben tamir edicem saygılar…

 6. kozet su dolarken ve dolduktan sonrada içine su akıtıyor.nalbura gittim yeni bi takım aldım taktım ancak akma azcık azaldı yeni olmasına rağmen yine akıttı neden.nerde hata yapmısmdır yardımcı olursanz sevinirm

 7. kim ne derse desin vitra çok kaliteli deyil nsanika çift kademe iç takımlar şimdilik mükemmek birde usta çok önemli doğru montaj

 8. Suyu çektikten sonra tekrar dolana kadar daha önce çıkmayan bir ses çıkıyor su dolunca kesiliyor ses.Hanım rahatsı oluyorrrrmuuuşşşş.9 saniye nasıl rahatsız ediyorsa.Kapat kapıyı git salona değil mi ?yok efendim tamir et suda kaçırıyor.Vallahi ben santrancı iyi oynarım ve ileri süreçte masraf çıkacağını gördüğüm için , karıcığım kapat kapıyı duymazsın diyorum.korkudan da açamıyorum sifonu elimde kalacak ve koca pazar günüm ziyan olacak.Ama yapmam lâzım, baskılardan kaçamıyoruz:)

 9. vitra marka sifonumuz var. Dolduktan sonra boşaltma borusundan klozete taşıyor. Şamandra ile aşağı yukarı ayarlarla denemeler yaptım. Vitranın verdiği ayarlama yazısını okudum.Çözemedim.Vitra servisine söyledim, sorunu çözemese bile 30 Tl istiyor.

  Tüketici olmak zor.

 10. Gömme rezervuarlardaki su akıntısı problemi nasıl çözülür. Sözde Almanya’dan ithal kaliteli malzeme kullanılmış ama 2 defa şamandra değişti şimdi su akıtıyor.

 11. benim sorunum rezervuardan gelen suyun kozeti temizlememesi sanki taziği yetmiyor ve birden alıp götürmüyor ben rezervuarı komple değiştirdim ama sorun çözülmedi yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

 12. Ben Vitra gömme rezervuar aldım. temmuz’dan beri kullanıyorum. Şubat ayı geldiğinde su doluğu zaman şamandıra suyu kesmemeye başladı. 6 ayda bozulması gerçekten çok saçma. 2 yıl garanti neye veriyorlar anlamak mümkün değil.

 13. Rezervuarı çektikten sonra rezervuar dolarken su rezervuara az geliyor musluk sonuna kadar açık olmasına rağmen

 14. benbuvıtra içtakımdan bıktım 6 aysonra sukaçırıyor yedek contssınıda satmıyorlar adamlar uyanık komplesı 60 tl contası 1 tele birdaha vitra içtakım asla almam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir