Sıvı Beton Yoğunlaştırıcı

Ashford Formula, her türlü beton ve çimento bazlı yapı malzemelerine yüzeyden 3 – 8 mm kimyasal reaksiyon ile penetre ediyor, böylece beton yüzeyinde sadece granit ve elmas gibi madenlerde bulunan tetragonal kristaller oluşuyor. Bu sayede Ashford Formula, betonun bileşiklerini bir katı kütle halinde bütünleştirerek sertleştiriyor. Uygulama sonucunda yoğunluğun artması, betonun ömrü boyunca sertleşmesini, güçlenmesini ve neme karşı koymasını sağlıyor.

Sırlıyor, Geçirimsiz Yapıyor ; Ashford Formula, beton ve çimento bazlı malzemeleri, geleneksel gözenekli , geçirgen beton şeklinden ziyade katı bir kütle formunda sırlıyor ve geçirimsiz hale getiriyor. Film oluşturan ve zamanla soyulabilen yüzey işlemlerinin aksine Ashford Formula , betona penetre eder ve gözenekleri içeriden kapayarak, betonu katı , yoğunlaştırılmış bir kütleye çevirir ve dolayısıyla tekrarlanan pahalı zemin koruyucu kaplama ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Ashford Formula, suyun, yağın ve diğer yüzey kirlerinin betona sızmasını engelliyor.

Aşınmaya Direnç Kazandırıyor ; Ashford Formula, betonu aşınmaya dirençli yapıyor. Aşınma testleri, Ashford Formula uygulanmış zeminlerin ilk 30 dakika içinde %32 daha güçlü olduğunu gösteriyor. Bu şekilde işlem görmüş beton zaman içinde sertleşmeye devam ediyor. Ashford Formula, ayrıca çimento bazlı yüzey veya agrega sertleştirici sistemlere de ilave direnç kazandırıyor.

Küre Yardımcı Oluyor ; Ashford Formula , kür malzemesi olarak kullanıldığında, betonunun yüzeyden su kaybını yavaşlatıyor. Çimento ile girdiği kimyasal reaksiyon sayesinde yoğunlaşmış bir bariyer oluştururak sızıntıyı, rötreyi ve kılcal çatlakları azaltıyor.

Tozumazlık Sağlıyor ; Beton zeminler tuz kusma (çiçeklenme) sonucunda doğal olarak tozur. Bu tozlar da bulunan ortamdaki bitmiş ürünlerin , raf ve ekipmanların üstüne çöker. Ashford Formula , beton tuzları ile birleşip betonun tam parçası haline gelerek beton yüzeyine kesin tozumazlık kazandırıyor. Bu özellik bakım maliyetlerini önemli oranda azaltıyor, hassas ekipmanları ve bitmiş ürünleri tozdan koruyor.

Daimi Parlaklık Kazandırıyor ; Zamanla , Ashford Formula uygulanmış beton, cilalanmış gibi güzel bir parlaklık kazanıyor. Zemin, yoğun trafiğe ve düzenli temizliğe maruz kaldıkça, daha iyi görünüyor, parlıyor . Yıpranmak veya aşınmak yerine, beton, trafiğin ve temizliğin aşındırıcı etkisi altında, kendi kendini cilalamaya başlıyor.

Yüksek Bakım Maliyetlerinden Kurtarıyor ; Çelik mala perdahlı yüzeylere uygulanmasından 4 ila 12 ay içerisinde , Ashford Formula , betonun ömrü boyunca sürecek parlak, düz, mermer benzeri cilalı bir görünüm kazandırıyor. Bu sayede pahalı zemin kaplama malzemeleri ve sistemlerine ihtiyaç kalmıyor ve devamlı zemin bakım ürünleri kullanmaya gerek kalmıyor. Ashford Formula uygulaması, betonu kalıcı olarak sırladığı ve geçirimsizlik kazandırdığı için yağ, alkali, kireç ve trafik kiri dahil yabancı maddeler zemine penetre edemiyor. Beton, paspas ve sabunlu su veya otomatik fırçalı makineler ile kolayca temizlenebiliyor.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir