Spor zemin kaplama Fiyatları


Türkiye’de son zamanlarda çok kullanılan Vinyl Spor Zemin Kaplamaları tek bir spor dalına değil tüm spor aktivitelerine uygunluk göstermesi nedeniyle çok amaçlı olarak kullanılabilen spor salonlarında tercih ediliyor.

8.00mm, 6.00mm, 4.40mm olarak değişik kalınlıklarda üretilen antibakteriyel hijyenik Vinyl Spor Zemin Kaplamaları, uygulama ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Şok emme ve top sekme oranları uluslararası standartlara uygun olan Vinyl Spor Zemin Kaplamaları, esnekliği sayesinde sporcu yaralanmalarına engel oluyor.

Çok amaçlı, antibakteriyel, kapalı mekan Vinyl Spor Zemin Kaplamaları’nın üst tabakası %100 PVC’den üretiliyor, altında kapalı hücre teknolojisi ile PVC’den üretilmiş şok yastığı bulunuyor ve bu iki tabaka arası yük yaymak amacı ile cam elyafı hasır ile destekleniyor. Spor zemin sektöründe, kaliteli ve spor aktivitelerine uygun spor zemin kaplamaları satış ve uygulamasını yapan BVT, alternatifli malzeme seçenekleriyle spora ve sporcuya profesyonel hizmetler veriyor. BVT, kapalı spor salon zeminlerinde, Vinly Spor Zemin Kaplama ve Parke Spor Sistemleri uygulamaları yapıyor.

Daha önce, Türkiye’deki basketbol sahaları için belirlenmiş parke standardında zemine ilk olarak belli bir esneklik payı verilerek kadranlar yerleştiriliyor ve üzerine de ev tipi parkeler döşeniyordu. Ancak bu parke zeminlerin bilinçsiz ve standart dışı uygulanması sonucu sorunlar yaşanıyor, spor ve sporcu gelişimi olumsuz yönde etkileniyordu.

BVT, uygulamalarında FIBA belgeli basketbol standartlarına uygun parke sistemlerini kullanıyor. FIBA’nın spor zeminlerinde aradığı kriterlerin başında top sekme ve şok emme değerleri geliyor. Bir basketbol salonu zemininin, top yere vurulduğunda topu belli bir hızla geri göndermesi ve oyuncunun zıpladığı zaman yere uyguladığı basıncı absorbe etmesini sağlayacak bir sisteme sahip olması gerekiyor. Bu ölçümlemelerin değerleri de DIN normları ile belirleniyor ve performansın sahanın her noktasında aynı olması gerekiyor.

Spor sahaları ve çocuk oyun alanlarında kauçuk zemin kullanımı dünyada yaygınlaşıyor. Çocuk oyun alanları için Kauçuk Zemin Kaplamalarını üreten BVT, spor alanlarında kullanılan Kauçuk Zemin Kaplamaları’nın ithalatını gerçekleştiriyor.

BVT’nin çocuk oyun alanlarında uygulamasını yaptığı Kauçuk Zemin Kaplamaları sayesinde çocukların sağlıklı ve güvenli bir şekilde oyun oynayabilmesi, spor zeminlerinde gerçekleştirdiği projelerde sporcu yaralanmaları yaşanmadan spor yapılabilmesi mümkün oluyor. En iyi şekilde amacına uygun spor alanları yaratmak BVT’nin hedefini oluşturuyor.

Ürün Kullanım Alanları:
Basketbol, voleybol, hentbol, tenis, atletizm, squash, salon futbolu, badminton gibi spor oyunları ve jimnastik, aerobik, bale, fitness gibi spor aktivitelerinin yapıldığı tüm mekanlar.


pvc spor zemin kaplama, spor salonu pvc zemin kaplama fiyatları, spor salonu kauçuk zemin kaplama fiyatları, spor salonu zemin kaplama, fitness kauçuk zemin kaplama, spor salonu zemin kaplama malzemesi, spor salonu zemini nasıl olmalı, kapalı spor salonu zemin kaplaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir