Su Yalıtım Örtüsü Enerji Tasarrufu Sağlar mı ?

başına taş saran adam

Su Yalıtım Örtüsü Enerji Tasarrufu Sağlar mı ? Sizlerden gelen soruları yanıtlamaya devam ediyoruz kısa ve öz cevap vermek gerekirse sağlar. Peki ya nasıl ? yeni nesil buhar geçirgen reflektif su yalıtım membranı Divoroll CLIMA + S tüketicilerin beğenisine sunuldu. Divoroll CLIMA + S çatıya gelen ısıyı %83’e varan oranlarda yansıtarak, ortam sıcaklığında 3°C’ ye varan düşüşler sağlayabiliyor. Böylece enerji verimliliğini arttırıyor, özellikle yazın soğutma maliyetlerinin azaltılmasını sağlayabiliyor. Küresel ısınmanın ana sebebi olarak gösterilen CO2 emisyonunu kontrol altına alabilmek için tüm dünyada mücadele ediliyor. Bu kapsamda Avrupa Birliği’nin 2002 yılında yürürlüğe koyduğu “Yapılarda Enerji Performansı” yönetmeliğinin temel amacı yapıların enerji verimliliğini arttırmak. Braas’ın bu amaca yönelik olarak geliştirdiği Divoroll ailesinin en yeni üyesi CLIMA + S, kullanıcılarına bir su yalıtımından çok daha fazlasını sunuyor.

– Divoroll ailesinin diğer üyeleri gibi nefes alma özelliği ile ortamdaki nemin azaltılmasına yardımcı oluyor.
– Reflektif özelliği ile yaşam alanına giren enerjiyi ve böylece sıcaklığı azaltarak yaz konforunu arttırıyor. Çatıya gelen ısıyı %83’e varan oranlarda yansıtarak, çatı katına iletilen enerjiyi %21’e varan oranlarda azaltabiliyor. Böylece çatı katındaki yaşam alanında yaz mevsiminde 3°C’ye varan sıcaklık düşüşleri sağlayabiliyor. Bu sayede yapının yıllık enerji performansını arttırıyor.
– “Divoroll CLIMA + S”, enerji performansını arttırarak CO2 emisyonunun azaltılmasına yardımcı oluyor. Bu nedenle çevre dostu.
– Oldukça pürüzsüz ve okside olmayan metal kaplı reflektif yüzey; yüksek yansıtıcılığın yanı sıra, optimum buhar geçirgenliği ile enerji kaybetmeyi önlüyor ve membran üzerinde toz birikimine izin vermiyor.
– Kendinden yapışkanlı şeritler, hava geçirimsizliği sağlamaya yardımcı olarak enerji performansını arttırıyor.
– Divoroll CLIMA + S reflektif özelliği ile elektromanyetik kirliliğin azaltılmasına yardımcı oluyor.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir