Yatak odası modelleri

yatak odası modelleri

Yaşantımızın 3/1 ‘ni geçirdiğimiz yatak odalarımıza daha özen göstermeliyiz. Sizler için hazırladığımız birbirinden güzel 9 adet yatak odası modellerinden birini seçebilirsiniz. Yatak odaları kişilerin kendilerini dış dünyadan tamamen soyutladıkları ve kişiler için çok özel diğer odalardan farklı mekanlardır. Yatak odası kişinin kendi zevkine, tercihine göre dekore ettiği bölümdür. Bazıları çalışma masası koyar, televizyon olur genelde yatak odalarında. Günümüzde yatak odaları için o kadar farklı mobilyalar tasarlanıyorki klasik modellerin yanısıra çok modern tasarımlar da var. En son trend yatak odaları oldukça ilgi çekici.Yatak odalarının dizaynında dikkat edilmesi gereken nokta odanın gelenekselmi, romantikmi, çağdaş ve romantikmi olacağına karar vermektir. Yatak odalarının modern trendlere göre dekore edilmesi için çok harcamaya gerek yoktur.

yatak odası modelleri (1)

Yatak Başlıkları

Yatak odası dekorasyonunda yatak başlıkları önemli detaylardandır. Kişiler modern yatak başlıklarını tercih ederek yatak odalarında romantik ortam yaratmaya çalışıyorlar.Farklı abajurlar, yastıklar ve avizelerle yatak odaları ayrı bir görünüme kavuşuyor. Odada muhteşem bir görüntü yaratmanın yolu doğru ve uygun yatak başlığını seçmekle başlar.

yatak odası modelleri (2)

Platform Yataklar

Modern yatak odası tasarlamanın bir diğer yolu platform yataklardır.Özellikle Avrupa’da tercih edilen platform yataklar odada çok az yer kapladığı için tercih edilmektedir.Bunun sebebi Avrupa’daki yatak odalarının genelde küçük olmasıdır.Platform yataklarda ayak bölümü yok, ve döşek kısmı yatağın için gömülü durumdadır. Bundan dolayı bu yataklar çok daha alçaktır.Bu da platform yatağın diğerlerinden farklı olduğunu gösterir.

yatak odası modelleri (3)

Mobilya Materyalleri

Ahşap yada metal yeniden işlenerek yatak odalarına çağdaş bir görünüm kazandırıyor. Boyanmış ahşap, yeniden işlenmiş metalden oluşan başlıklar ve şifonyerler modern tarzı simgeliyor. Modern bir yatak odası tasarlamanın yolu odada az eşya kullanıp odaya çok anlam yüklemekten geçiyor. Odada kadife sıcaklık hissi verir. Uygun aksesuarlar ve odanın rengine ve mobilyaya uygun perdeler gerçekten odaya çok hoş bir görünüm kazandırır. En son trend Avrupa kalitesinde ve Uzak Doğu tarzında yataklar hem geçmişin hemde geleceğin bütün olanaklarını gözler önüne seriyor.

Yatak Odası Resimleri
, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir