Çatı Katı Dekorasyonu Modelleri Nasıl Olmalı ?

Çatı katı dekorasyonu diğer ev dekorasyonlarına göre çok farklıdır. Çoğu insan Çatı katı dekorasyonu hayalleriyle büyümüştür. Nedense özellikle genç insanlar bu fikri her zaman sevdi. Belki de sıcak ve hoş bir ortam sağlaması ya da gizli bir sığınak gibi ayrı bir dünya oluşturması çatı katlarını daha cazip gösteren sebeplerdir. Özel çatı odalarınının ayrı bir havası olduğu bir gerçek. Doğru olan bir şey daha var ki oda; çatı katları doğru dekore edilmediğin de sıkıcı ve karanlık bir mekana dönüşebilir. Bu yüzden çatı dekorasyonlarında en önemli olan pencere ve ışıklandırmalardır.

Çatı katlarında bulunan pencereler yeterli sayıda ya da ebatta olmalı. Özellikle tavan bölümlerinde yer alan pencereler mekana farklılık ve hoş bir tarz katabilir. Bu imkanlar mümkün olmadığında ise mutlaka doğru ve yeteri kadar ışıklandırma sağlanmalıdır. Duvarlarda yer alan abajurlar şık ve rahat bir ortam yaratırken aynı zamanda da yerden kazanım sağlayabilir.

Çatı dekorasyonlarında önemli bir detay ise tavan ve duvar şekillerine göre yerleşim. Eğimler ya da kavisler bazen özel şekiller sunabiliyor hatta gerekirse mobilyalar bile yere göre uyarlanabilmelidir. Tavan pervaneleri, mekana modern bir hava katarken ferah bir ortama için de katkı da bulunuyor. Cama uyarlanan perdeler çok farklı şekillerde konumlandırılabilir. Bunlar gibi bir çok farklı aksesuarla genel dekorasyona farklı ambiyaslarda katılabilmelidir. Genellikle ahşap konseptlerin çok sık kullanıldığı çatı katı dekorasyonlarında şimdilerde cesur tasarımlar izleniyor. Sıradışı sıcak renkler ya da cam tasarımlar dikkat çekici ve şık.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *