Dar uzun salon ve odalar nasıl dekore edilir ?

Sevgili site editörleri öncelikle hepinize böyle bir site sunduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Benim salonum dar ve uzun ortadan tavandan bölmeli, ön tarafta cam var oraya köşe koltuğu koymak istiyorum karşı duvara ise sadece televizyon ve bir kaç aksesuar, aşağı tarafa ise nasıl bir yemek yakımı almalıyım yada nasıl koymalıyım bilmiyorum sizce dar bir salon için köşe koltuğu uygun olurmu nasıl ve nereden aydınlatma kullanmalıyım zengin ve huzurlu bir mekan istiyorum köşe koltuğum krem olacak koltuğun olduğu duvarı şeker pembesi karşı duvarı ise krem düşünüyorum yine yemek odası olan yeri pembe karşısını krem sizce nasıl olur yada ne yapmalıyım bilmiyorum. Koltukta deri düşünüyorum minderlerini ise renk renk. Handan hanım son sorunum da mutfak bana dolap için açık ve güzel bir renk tavsiye edebilirmisiniz. Dolapla tezgah arası hangi renk, yerler hangi renk olsun hem cıvıl cıvıl hemde huzur versin şimdiden çok çok teşekkür ederim.

Oturma ve yemek odasında duvarlarda pembe rengi kesinlikle önermiyorum. Odanız tavandan bölmeli olduğu için dar uzun tünel etkisi olamayacaktır. Odanızın mekansal karakterine uygun olarak odanız yemek ve oturma olarak ikiye ayırmanız hem görsel hemde işlevsel olarak doğru bir çözüm. Odanız dar uzun olduğuna göre, iki ayrı bölüm de kendi içinde küçük sanırım. Daha önce küçük oturma odası olan okuyucuya, küçük mekanları daha geniş ve ferah göstermek için ipuçları vermiştim. O yazıdan sizinde yararlanabileceğinizi düşünüyorum. L oturma grubu uygun olabilir. Daha sonra baska bir yere taşındığınızda problem yaşayabilirsiniz belki. İkiye ayrıldığında parçalar ayrı ayrı da kullanılabilir olsun. Yada uzun üçlü koltuk ve aynı kumaştan ortada sehpa olarakda kullanılabilecek tekerlekli puf olabilir. Pufu çekip ayaklarınızı uzatabilirsiniz.

Yemek masanızın tablasının cam olmasını tavsiye ederim. Cam masanın görsel ağırlığı, kütlesi azdır. Basitçe kütle, bir nesnenin ne kadar yer kapladığını, görsel olarak ne kadar ağır algılandığını gösteren bir değerdir. Örneğin büyük bir piyanonun görsel olarak ağırlığı veya kütlesi büyüktür, fakat piyano ile fiziksel aynı boyutlara, ebatlara sahip olan cam bir yemek masasını daha hafif ve daha az yer kaplıyormuş gibi algılarız. Odanızın boyutlarını, iki bölüme ayrıldığında iki eşit kare mi dikdörtgen mi olduğunu bilmiyorum, odaya giriş çıkışları verdiğiniz bilgilerden çıkaramadım. Ancak yemek masasının formunun daire veya elips olmasını tavsiye ederim. Cam masada dairesel hatlar kullanmak görsel açıdan daha iyi sonuç verir hemde çevresinde daha rahat bir sirkülasyon alanı oluşur. Cam masanızın temizlik ve esneklik konusunda dezavantajları olabilir. Büyük yemek davetleri için sorun yaşabilirsiniz, açılıp katlanır cam masa tablasına piyasada rastlamadım. Esneklik ve modülerlik mekanlarda tercih ettiğim özelliklerdir fakat piyasada ahşap da olsa görünüş olarak iyi çözülmüş estetik açılır katlanır masa yok kadar az. Masa sandalyelerinizi kolçaklı (tekli oturma koltuğu gibi) geniş ve rahat seçmenizi öneririm. Gerektiğinde oturma bölümünüzde koltuk olarak da kullanabilirsiniz.

Mutfak da her renk kullanırken oldukça özgür davrana bilirsiniz. Cıvıl cıvıl bir atmosfer olaması için fıstık yeşili, kırmızı, kavuniçi. Mekanın karakteristik özelliklerine göre yer döşemesini seçiyorum. Yer döşemesinde tercihim epoksi (istediğiniz rengide verebilirsiniz epoksiye) + steril, parlak, çilalı gözüken granit + laminat parke Mutfakda yer döşemesi için, bütcenize gore, hijyenik, temizliğinin kolay olan, darbeye dayanıklı malzemelerden seçebilirsiniz ve tabiki mutfak genelinde seçeceğiniz renklerle uyumuna dikkat ederek.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *