Ray Dolap Modelleri

Mobilya sektöründeki yeniliklerden gardroplarda etkileniyor. Artık eski sistemlerin yerine yeni raylı sistemler kullanılmaktadır. Raydolapların kullanımı hem daha kolay hemde görünüş olarakta daha şık. Kullanım alanlarına ve kullanılacak alanın genişliğine göre çok çeşitli dolaplar vardır. Her yaşa ve zevke hitap eden çeşitli modellerden bazıları, raylı dolaplar,sürgülü ve gömme dolaplardır. Duvarın içine yerleştirilen gömme dolaplarının tercih edilmesiyle, etrafın düzenli görünümü sağlanır. Tavandan tavana kadar uzandığı için içine çok eşya alınmasını sağlar. Gömme dolaplar gardrop olarak kullanıldığı gibi garaj ve kilerlerde içine çok eşya alıp,alandan tasarruf etmek içinde tercih edilir.

Sürgülü dolaplar alışılmışmışın dışında kapaklara sahiptir.Sürgülü dolapların değişik ve modern görünümü tercih edilme sebebidir.Ancak bu dolapların kapakları çabuk bozulabiliyor.Bu yüzden yapımınında ve kullanımında titiz davranılması gerekiyor. Daha çok yatak odalarında kullanılan bu dolapların sürgülerine ayna gibi değişik aksesuarlar kunulabilir.

Raylı dolaplar son zamanlarda mutfak düzenlemesinde kullanıyor. Görüşü ve kullanımı bilindik dolaplardan çok farklıdır.Gömme dolap şeklindedir.Dolaptaki raflar genelde telli ve sepetli olabilir. İçine mutfaktaki paketli malzemeler muhafaza edilebilir.Raylı sistemler daha çok çekmecelerde kullanılır.Günümüzde hemen hemen tüm mutfak çekmeceleri bu şekilde yapılır.Çocuk odalarındada çocukların rahatlığı ve güvenliği bakımından tercih edilir.

Sonuç olarak dolap seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kullanılacak alanın genişliğien göre yapılan renk seçimidir. Geniş alanlarda her renk tercih edilebileceği gibi, dar alanlarda açık rengin kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *