Yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı ?

Yeni evlenecek olanlar eski yatak odasından sıkılanlar yeni bir yatak odası almayı planlayanlar buyrun yazıya, Yatak seçimleri uykuyu, günlük hayatı hatta sağlığı bile etkileyebilecek kadar önemlidir. Bu yüzden nasıl bir yatak seçmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bir yatakta öncelikle giydirme ray sistemi olmalı, sağlıklı dolgu malzemeleri ve doğal kumaşlar kullanılmalı aynı zamanda da vücuda uygun sertlik derecesi tercih edilmelidir.

Giydirme Ray Sistemi: vücuda uyum sağlayan giydirme ray sistemleri, diğer yatak çeşitlerine göre daha rahat ve sağlıklıdır. Bel boşluğunu doldurur ve yatış bozukluklarını engeller. Giydirme ray sistemine sahip yataklar vücudun dengesini sağladığı için uyku kalitesini arttırır. Bir yatakta ne kadar çok ray sistemi varsa yatak o kadar iyidir.

Dolgu Malzemesi: yatağın içinde bulunan yayların çevresinde yün, kaşmir, keten ya da ipek gibi dolgu malzemeleri bulunur. Yayların arasında bulunan dolgu malzemesinin yoğunluğu yatağın konforunu arttırır. Ayrıca dolgu malzemesi olarak doğal ürünleri tercih etmek sağlık açısından da önemlidir.

Kumaş: yatağın üstü genellikle kapitoneli kumaşlarla kaplanır. Sert yataklarda sık dokulu kumaşlar kullanılırken, yumuşak yataklarda da viskon gibi hafif kumaşlar kullanılmaktadır. Yatağın içindeki dolgu malzemeleri gibi kaplama kumaşlarında terletmeyen ve alerji yapmayan sağlıklı kumaşlar olması gerekir.

Sertlik Derecesi: kişinin tercihine göre bir yatak sert, orta sert ya da yumuşak olabilir. Aşırı kilolu ya da bel sorunu olan kişilerin.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *